Depilacja laserowa – czy warto depilować włosy laserem?

Te rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród Pań, jak i Panów.

Depilacja laserowa to rozwiązanie, które charakteryzuje przede wszystkim trwałość. Brak odrostów przez nawet kilka lat – taki efekt można osiągnąć tylko i wyłącznie stosując tę metodę. Żadna inna forma depilacji nie daje takich rezultatów.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Depilacja laserowa to zabieg dedykowany osobom posiadającym ciemne owłosienie. Niestety, skutecznośc zabiegu u osób z jasnymi, rudymi oraz siwymi włosami jest niewielka. Wynika to z faktu, iż technologia wykorzystuje naturalny barwnik włosa, którego dostateczna ilość występuje tylko u posiadaczy włosów ciemnych.

Depilację można przeprowadzić zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Obecnie realizowana jest na niemal całym ciele, także w okolicach intymnych.

Depilacja laserowa – skutki uboczne

Urządzenia, które obecnie wykorzystywane są w celu laserowego usunięcia włosów gwarantują brak jakichkolwiek skutków ubocznych. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie pozostawia śladów.

Niegdyś używano znacznie gorszego technologicznie sprzętu. Wówczas zabiegom mógł towarzyszyć ból (szczególnie w miejscach o szczególnej wrażliwości). Aktualnie, niemal każdy salon estetyczno-medyczny oferuje zabiegi przy wykorzystaniu najnowszych aparatów.

Depilacja laserowa – skutki uboczne

Depilacja laserowa – cena. Jaki jest koszt zabiegu?

Pojedynczy zabieg usuwania owłosienia przy wykorzystaniu wiązku światła to koszt oscylujący w granicach kilkuset złotych (zależy od lokalizacji zabiegu oraz depilowanego obszaru). Aby trwale usunąć włosy z danej części ciała należy przeprowadzić od 4 do 6 sesji. Oznacza to zatem, że całkowity koszt zabiegu waha się od 1000-5000 złotych.

Czy warto? Z całą pewnością tak. Zabieg gwarantuje wygodę na kilka lat. Oczywiście, można depilować się taniej, ale żadne rozwiązanie nie jest tak trwałe i nie daje takiego komfortu jak depilacja laserowa.

Największe zalety depilacji laserowej

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, zdecydowanie największą zaletą depilacji laserowej jest trwałość oferowanych zabiegów. Depilacja laserowa jest skuteczna i pozwala utrzymać gładką skórę nawet przez kilka lat.

Oczywiście, efektywność tegoż rozwiązania uwarunkowana jest kilkoma czynnikami. Wpływ na efekty depilacji laserowej ma między innymi:

  • urządzenie, którym wykonywany jest zabieg
  • profesjonalne wykonanie zabiegu
  • uwarunkowania genetyczne

Wady depilacji laserowej

Wbrew pozorom, depilacja laserowa to zabieg, który posiada wady. Kluczową, zdecydowanie najczęściej wymienianą jest koszt zabiegu. Chcąc pozbyć się owłosienia musimy zainwestować w serię zabiegów, których koszt nie należy do najmniejszych.

To jeszcze nie wszystko. Kobiety, bardzo często krytykują zabiegi depilacji laserowej za możliwe skutki uboczne (podrażnienie skóry) oraz fakt, iż zabieg można wykonać tylko i wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *